Ewa Lipnicka

Fot. P. Schreyner

Jestem mieszkanką Sulechowa od ponad trzydziestu lat. Tu założyłam rodzinę i wychowałam troje dorosłych już dziś dzieci. Z wykształcenia jestem technikiem BHP, z zamiłowania - malarką. Jestem wiceprezesem Stowarzyszenia na Rzecz Kultury, Sztuki i Edukacji "Stella Polaris".

Malowanie to moja wielka pasja, która trwa od 28 lat. Inspiracje do pracy czerpię z oglądania świata, który tak szybko przemija. Na obrazach pokazuję cząstkę siebie, tego, co myślę, czuję i przeżywam, chcąc na dłużej zatrzymać chwilę.

Oprócz obrazów na płótnie, maluję także na szkle - główne zabytki i motywy kwiatowe. Ostatnio, nowym kierunkiem moich prac są pejzażyki malowane techniką olejną na listkach.

Moje prace znajdują nabywców nie tylko w Polsce, ale także m.in. w Niemczech, Anglii, Francji, Indiach, Kanadzie, Australii, Szwajcarii i we Włoszech. Moje obrazy pokazywane były na wystawach w Polsce i Niemczech.

Zadając sobie pytanie, czym dla mnie jest malowanie, myślę, że odpowiedzią będą słowa, które kieruję do Państwa: człowiek nie przeżywa piękniejszego stanu jak delikatność uczuć ani nie ogląda piękniejszych widoków ponad te, na które patrzy sercem.

 

Ewa Lipnicka