Aktualności

sie 24, 2013

Werdykt jury - VII Ogólnopolski Konkurs Literacki Mlodych "O wachlarz Wilhelminy"


Kategoria: General
Napisał: admin

 

Poniżej zamieszczamy protokół z obrad jury Konkursu.

 

PROTOKÓŁ JURY VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO MŁODYCH "O WACHLARZ WILHELMINY"
 
Na posiedzeniu w dniu 4 sierpnia 2013 – jury VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Młodych "O Wachlarz Wilhelminy" w składzie:
 
Małgorzata Stachowiak-Schreyner – przewodniczący
Agnieszka Gadzińska-Grądkiewicz – juror
Ryszard Schreyner – sekretarz
Daniel J. Stachuła – juror młodzieżowy
 
po zapoznaniu się 232 zestawami prac postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
 
GRAND PRIX KONKURSU  - w postaci wydania arkusza literackiego otrzymuje:
 
Aleksandra Smoczyńska z Warszawy za esej "Niemiecka wizja kobiecości pod polską lupą. Czyli jakiej płyty Rammsteina słuchali by Goethe i Wagner, błądząc pod lipami."
 
W kategorii I poezja jury przyznało:
 
NAGRODĘ I – Pawłowi Bieniowi z Jeleniej Góry za zestaw wierszy ("autoportret z pisaniem na krześle", "krucjatki", "zachciewaje")
 
NAGRODĘ II - Aleksandrze Cap z Birczy za zestaw wierszy ("skacząca proteza", "serce", "Herbata po ósmej kawie")
 
NAGRODĘ III - Weronice Tupaj z Karniowic za zestaw wierszy ("wycieczka", "ballada o smutnym aktorze", "kochankowie z Werony")
 
WYRÓŻNIENIA:
 
Magdalenie Zawilskiej z Lublińca za wiersz  "pociąg na Pluton"
Anecie Parzoń z Dzierżoniowa  za wiersz "Ikar"
Annie Zych z Oleśnicy za zestaw wierszy ("Gucio von kropki ma zaszczyt przedstawić swoje „Pięć minut"", "rozmowa w barze", "Werter w konfrontacji ze śmiercią", "mała zabawa przypisami")
 
Ponadto dostrzeżono wysoki poziom prac autorów o godłach : Katie, Szlifbruk, Flossa, Rzeczywistość, Szeleszczyciel
 
W kategorii I proza:
 
NAGRODĘ I  - Mateuszowi Witoldowi Rajowi z Praszki za opowiadanie "Czekając na Mendelssohna"
 
NAGRODY II nie przyznano
 
Dwie równorzędne NAGRODY III
 
Martynie Ogórek z Dankowic Pierwszych za opowiadanie bez tytułu ("Obserwowałem ją od dłuższego czasu…")
 
Wiktorii Juszczak z Zamościa za opowiadanie "Okruchy goryczy"
 
WYRÓŻNIENIA:
 
Izabeli Rudczuk z Gorzowa Wielkopolskiego za impresję "Zwykli ludzie o wielkich namiętnościach"
Paulinie Rudel z  Lubna za opowiadanie "Barnaba"
Piotrowi Studnickiemu ze Świdnicy za "Legendę o kamienicy pod złotym kogutem"
Klaudii Annie Rybołowicz z Białegostoku za opowiadanie bez tytułu ("Dla mieszkańców małego, nadmorskiego…")
 
Ponadto dostrzeżono prace autorów o godłach: Jaskółka, Oksygentnet, Jagoda, Fantasmagoria, Luna podglądacz.
 
W kategorii II poezja:
 
NADRODY I i II nie przyznano
 
Trzy równorzędne NAGRODY III:
 
Katrin Nehrebeckiej z Wrocławia za zestaw ("orzech", "w twoich oczach", "port")
 
Aleksandrze Bieńkowskiej z Warszawy za zestaw("żółte ciała niebieskie", "Andaluzja", "Mury Jerycha")
 
Agnieszce Wojciechowskiej z Czerwonej Wody  za zestaw ("La Strata", "gangrena", "luz")

WYRÓŻNIEŃ – nie przyznano

Zauważono prace autorów o godłach : Gałaj, Grzanka, Panna Cotta, Iris, Gaźbel Blóza, Laura Maria, Rossholde, Czarnolas, JiM, Kretomarium, Łazik, Beerhaplus, rudagąskasentymentalna.
 
W kategorii II proza:
 
NAGRODĘ I – Urszuli Piturze z Łaszczówki za opowiadanie "Naszyjnik i smok"
 
NAGRODĘ II – Katarzynie Helman za opowiadanie "Cave me"
 
Dwie równorzędne NAGRODY III:
 
Jakub Piesta z Białej Podlaskiej za opowiadanie bez tytułu ("Blask zachodzącego słońca…")
 
Monice Woldańskiej z Kalisza za opowiadanie "Za słowem"
 
WYRÓŻNIEŃ - nie przyznano
 
Ponadto dostrzeżono prace autorów o godłach : Vicious, Giusy
 
Na tym protokół zamknięto.
 
 
 
Tutaj następują podpisy jurorów.