Aktualności

sie 2, 2014

Kuchnia Społeczna - 08.08.2014 // 17:00


Kategoria: General
Napisał: admin
Kuchnia Społeczna - 08.08.2014, godz. 17:00, obok Muru Miejskiego w Sulechowie przy Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów!
 
Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie w Kuchni Społecznej. Przy własnoręcznie przygotowanych potrawach, będziemy rozmawiać o sulechowskiej kulturze, sztuce i o tym, jak ludzie porozumiewają się między sobą. Spotkamy się 08.08.2014 o godz. 17:00 przy Murze Miejskim w Sulechowie przy Biblitece Publicznej Gminy Sulechów.
 
 
Zapraszamy wszystkich na dobre jedzenie w miłej atmosferze! Ugotuj coś pysznego i przynieś na najbliższą Kuchnię Społeczną lub po prostu przyjdź spróbować co ugotowali inni.
 
Kuchnia Społeczna to nie tylko wspólny posiłek. To przestrzeń, którą bezpośrednio tworzą jej uczestnicy. Przestrzeń, którą zapełniają pomysłami na twórcze spędzenie piątkowego popołudnia.
Często mamy poczucie wyobcowania i myślimy tylko o barierach, które nas dzielą. Żyjemy obok siebie, ale zupełnie osobno. Każdy z nas ma jakąś umiejętność, wiedzę lub rzecz, którą może się podzielić z innymi, tylko nie zdaje sobie sprawy, że ktoś w naszym otoczeniu może tego potrzebować i zaoferować nam coś w zamian. Podejmując wspólne, chociażby drobne działania, możemy stworzyć coś twórczego, trwale poprawiającego, a może nawet zmieniającego naszą sytuację. A przede wszystkim mamy okazję zbliżyć się do siebie, lepiej się poznać.
 
Zasady funkcjonowania Kuchni Społecznej:
1. Kuchnia Społeczna w Sulechowie jest oddolną inicjatywą organizacji pozarządowej - Stowarzyszenie na Rzecz Kultury, Sztuki i Edukacji "Stella Polaris".
2. Kuchnia Społeczna jest formą samoorganizacji, ma charakter otwarty, co oznacza, ze każdy uczestnik/uczestniczka ma faktyczny wpływ na jej funkcjonowanie.
3. Jedzenie musi być przygotowane ze zdrowej żywności.
4. Całe jedzenie wyłożone jest na wspólny stół, wkład od każdego uczestnika/uczestniczki (oprócz gotujących) wynosi 10 zł.
5. Gotujący korzystają z Kuchni Społecznej bezpłatnie.
6. Zebrane pieniądze przeznaczamy na wspomaganie ważnych społecznie inicjatyw w Sulechowie.
 
Czyli: albo ugotujesz coś i weźmiesz ze sobą do Kuchni Społecznej, albo wrzucasz do słoiczka 10 zł.
 
6. Każdej Kuchni Społecznej towarzyszą rozmowy na temat Sulechowa i jego okolic.
 
Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie coś ugotować i przyjść do naszej Kuchni Społecznej!
 
Szczegółowe informacje:
d.stachula@stellapolaris.org.pl
mietowy_krolik@wp.pl
tel. 690 003 602
osobiście w Miętowym Króliku przy ul. I. Łukasiewicza 2 w Sulechowie!