[Kuchnia Społeczna]

[Kuchnia Społeczna] = spotkanie przy własnoręcznie przygotowanych potrawach, na którym można swobodnie porozmawiać o tym wszystkim, co dla nas ważne, ciekawe, poruszające.
 
Pierwsza [Kuchnia Społeczna] odbyła się 08.08.2014 roku o godz. 17:00 przy Murze Miejskim w Sulechowie. Od samego rana stresowaliśmy się tym, czy ktokolwiek zechce przyjść, usiąść razem z nami przy stole, porozmawiać, napić się domowego kompotu, zjeść przepysznego rogalika czy własnoręcznie upieczonego chleba (piekł się od wczesnych godzin porannych!)
 
 
I udało się. Mieszkańcy zareagowali dośc optymistycznie. Część z nich wciąz nie mogła pokonać wenętrznych oporów, nie mogła przemóc się, by po prostu podejśc i porozmawiać. Niektórzy przystawali zaciekawieni, rozmawiali jedynie chwilę, po czym odchodzili.
 
Mimo to, wszystkim, którzy przybyli na spotkanie w Kuchni Społecznej chciałbym serdecznie podziękować.
 
 
Bo przecież Kuchnia Społeczna to nie tylko wspólny posiłek. To przestrzeń, którą bezpośrednio tworzą jej uczestnicy. Przestrzeń, którą zapełniają pomysłami na twórcze spędzenie piątkowego popołudnia.
 
 
Często mamy poczucie wyobcowania i myślimy o barierach, które nas dzielą. Żyjemy obok siebie, ale zupełnie osobno. Każdy z nas ma jakąś umiejętność, wiedzę lub rzecz, którą może się podzielić z innymi, tylko nie zdaje sobie sprawy, że ktoś w naszym otoczeniu może tego potrzebować i zaoferować nam coś w zamian. Podejmując wspólne, chociażby drobne działania, możemy stworzyć coś twórczego, trwale poprawiającego, a może nawet zmieniającego naszą sytuację. A przede wszystkim mamy okazję zbliżyć się do siebie, lepiej się poznać.
 
Dziś już wiemy, że z pewnością nie było to ostatnie spotkanie w naszej Kuchni Społecznej. O wszystkim będziemy Was informować na bieżąco.
 
 
Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu Komisji Europejskiej w ramach Programu "Młodzież w działaniu".